7 beauty tipov, ktoré vám pomôžu bojovať s klimatizáciou

Sedíte celý deň v klimatizovanej miestnosti? Na jednej strane je fajn, že sa z vás v horúčavách nerinú potoky potu. Nevýhodou je, že klíma vysušuje pleť a suchá pokožka je náchylná na tvorbu nových vrások. Bez účinnej pomoci vás preto nemôžeme nechať.

  1. Pred príchodom do práce a večer používajte hydratačné sérum, kvalitný krém a nezabúdajte ani na očný krém. Nám sa osvedčili prípravky Tecnoskin. Švajčiarska kozmetika je spojením špičkových technológií a luxusu, ktorý je pre pleť vynikajúcim povzbudením. V ponuke Tecnoskin si môžete vybrať všetky spomínané prípravky s ohľadom na váš vek aj stav vašej pokožky.
  2. Počas pracovného dňa nezabúdajte na pravidelné pitie. Pramenitá voda alebo nesladené čaje sú dobrou voľbou do každej – aj klimatizovanej – kancelárie. Pozor. To, že máte piť pravidelne, neznamená, že musíte piť nonstop.
  3. Na tvár si zaobstarajte vodu v spreji a nebojte sa ju použiť. Počas dňa skvele osvieži a prirodzene hydratuje. O mejkap sa báť nemusíte, po nastriekaní ostane neporušený.
  4. Za svoj pracovný stôl si nesadajte, ak nemáte po ruke najdôležitejšie kancelárske potreby: krém a balzam na pery :).
  5. Ak sedíte pri okne, snažte sa chrániť pred priamym slnkom. Časť tváre, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu býva viac zvráskavená. Nie, nerobíme si srandu, s týmto zaujímavým zistením prišli dermatológovia.
  6. V priebehu dňa sa snažte vybehnúť na vzduch, aby si váš organizmus mohol trochu vydýchnuť. Klíma môže nielen vysúšať pokožku, ale tiež značne unavuje a dráždi oči.
  7. Aspoň raz za týždeň si nájdite čas na hydratačnú masku. Nezabúdajte ani na vlasy. Možno vás to doteraz nenapadlo, ale v klimatizovaných priestoroch tiež dostávajú zabrať, preto aj im doprajte hydratačný zábal. Raz za dva týždne bude stačiť.

Prečítajte si tiež