Ako prežiť festivalovú sezónu bez ujmy na kráse?

Chystáte sa na niektorý z letných festivalov? Potom sa vám určite zíde krátky manuál, ako zbaliť všetko potrebné skrášľovače do jednej malej taštičky.

Miniatúry

Šampón, sprchový gél, telové mlieko, odličovadlá a krémy – konečne môžete využiť všetky kozmetické vzorky, ktoré ste našli v časopisoch a bolo vám ich ľúto vyhodiť. Nezaberú veľa miesta, nevážia takmer nič, sú hygienicky balené a dajú sa bez výčitiek použiť jednorazovo.

Multifunkčné vecičky

Základné pravidlo je, čím menej vecí, tým menej starostí. Zabudnite na korektor a množstvo líčidiel. Na líčenie vám postačí kvalitný BB krém a je jedna – dve multifunkčné ceruzky. Ak zvolíte vhodný odtieň, budete môcť vyriešiť tiene, líca aj pery jedným produktom.

Samozrejme, jedna ceruzka v batožine navyše vás určite nepoloží. Túto sezónu sú aktuálne metalické odtiene. Vyberte si jeden, ktorý nanesiete a rozotriete na spodné viečko a môžete vyraziť pod stage.

Zvýraznite tvár bez líčidiel

Áno, dá sa to. Stačí, keď sa rozhodnete pre výrazné obočie. Je trendy už pár sezón a maximálne zvýrazní výraz tváre. Ak nemáte husté obočie od prírody, stačí pár jemných ťahov ceruzkou na obočie a je to. Ďalšou jednoduchou vychytávkou je farebná špirála, čím bláznivejšia farba, tým lepšie. Stačí ňou zafixovať obočie a o výrazný efekt je postarané.

Ruky a nohy

Obľúbený lak si môžete naniesť na ruky a nohy doma. Tých pár dní, ktoré strávite na festivale, by mal vydržať. Jediné, na čo pre istotu nezabudnite je pilník. Nikdy nemôžete vedieť, ktorý necht sa rozhodne zlomiť.

Rýchle riešenie vlasov

Dobrú službu vám urobí suchý šampón alebo matujúce púdre, ktoré bežne dostať v drogériách. Väčšinou sa predávajú v malých baleniach a vaše vlasy udržia v kondícii minimálne o deň dlhšie ako bežné prípravky.

Na festivale vás asi nenapadne vyrábať zložité a pracné účesy. V teple oceníte vypnuté vlasy. Ideálny je jednoduchý chvost. Samozrejme v kombinácii s farebnými šatkami, šiltovkami alebo klobúkmi. Zbavia vás nielen rizika úpalu, ale jednoducho vyriešia aj komplikáciu, čo s vlasmi. S klobúkom, ktorý ste vždy chceli nosiť, ale nemali ste príležitosť, budete dobre viditeľná aj v dave. Nebudete sa neustále strácať kamarátom a môžete sa spoľahnúť, že vaše vlasy určite nebude nikto riešiť.

autor: TREG

Prečítajte si tiež