Ako si vyberať krém po 40-tke

Na prvé vrásky ste si už zvykli, ale bojujete s celkovým unaveným výrazom? Zvýšte starostlivosť o pleť na maximum. Po 40 tke si vaša pokožka nielen zaslúži, ale aj potrebuje kvalitnú kozmetiku. Povieme vám, čo by mala obsahovať.Kvalita na prvom mieste

Nepodceňujte investovanie do kozmetiky. Dnešné vyspelé technológie dokážu veci, o ktorých ženy ešte pred niekoľkými rokmi nemohli ani snívať. Vypnutie pleti, jemná redukcia vrások, účinná hydratácia – nič z toho nie je nemožné.

Pri kvalitnej kozmetike je to skôr štandard. Samozrejme, nemôžete očávať, že budete vyzerať ako po chirurgickom zákroku. To je však skôr výhodou. Váš výzor ostane prirodzený, ale evidentne pestovaný.

Zázračné ingrediencie

Vaši spojenci sú koenzým Q10, vitamín E, kyselina hyalurónová, elastín či kolagén. Veľmi účinný je antioxidantmi nabitý arganový olej. Omladzujúcou novinkou sú kmeňové bunky. Sú to vlastne takí naši vnútorní opravári. Po poranení sa práve vďaka nim koža hojí.

V organizme sa neustále obnovujú, ale s pribúdajúcim vekom sa ich počet znižuje až miznú úplne. Kvalitný krém by mal určite obsahovať UV faktor. Ultrafialové žiarenie okrem toho, že prispieva k starnutiu pokožky, neprospieva zdraviu, preto ho treba eliminovať v najväčšej možnej miere.

Čo by kvalitný krém nemal obsahovať?

Ak chcete svojej pleti dopriať maximálnu starostlivosť, pozorne sledujte zloženie kozmetických produktov. Pri kvalitných výrobkoch by ste nemali naraziť napríklad na parafín, ozokerit, cerezín, vazelínu, ftaláty, parabény ani syntetické farbivá ako Acid red 73, Pigment green 7, HC orange3 a farbivá na báze anilínu.

Náš tip: Spevňujúce sérum Tecnoskin s liftingovým účinkom Revive & Hydralift Stem C Serum

Toto spevňujúce sérum je nielen výnimočné svojím zložením, ale aj výnimočne účinné v boji proti starnutiu. Obsahuje kmeňové bunky, ktoré majú liftingový účinok na ochabnuté kontúry tváre. Spevňuje a vypína pokožku. Už po niekoľkých dňoch používania viditeľne zmierňuje vrásky. Pravidelným používaním pleť výrazne omladzuje.

Sérum sa ľahko vstrebáva a zároveň pokožke dodáva kolagén a elastín. Pokožka tak získava látky, ktoré sa vekom z pleti vytrácajú a tiež podporuje ich prirodzenú tvorbu. Vďaka elastínu a kolagénu zanecháva sérum Tecnoskin pokožku tváre pružnú a jemnú.

autor: TREG

Prečítajte si tiež