Beauty trend: 4 tipy pre výrazné obočie

Po rokoch úporného trhania je už niekoľko sezón v kurze "prirodzené" obočie. Na prvý pohľad to vyzerá tak, že pinzetám na dlhší čas odzvonilo. S ich vyhadzovaním však ešte chvíľu počkajte.

Výrazné obočie na prehliadkových mólach

Aj medzi celebritami je trend výrazného obočia vskutku výrazný. Natalie Portman, Rita Ora, Kim Kardashian a mnohé ďalšie sa stali propagátorkami prirodzeného obočia. Ale veriť, že husté = neupravené, je trochu utópiou. Alebo si myslíte, že modelku pred prehliadkou nastajlujú komplet okrem obočia, ktoré je aktuálne nedotknuteľné?

Mánia okolo obočia sa dostala tak ďaleko, že najnovšie sa ním zaoberá aj plastická chirurgia. Funguje to podobne ako nastreľovanie vlasov do plešiny. Ženám túžiacim po výraznom obočí vložia štepy z vlasatej časti zátylku do pripravených dierok v obočí. Tie časom vypadajú a vyrastú nové. Nie je to však jednoduchý zákrok. Štep sa musí vložiť v správnom smere a uhle. Zložitosti úkonu zodpovedá aj jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo 2 000 eur.

Takže späť na zem. Ak sa vám páči výrazné obočie a tetovanie pre vás tiež nie je cesta, zvoľte si bezbolestný spôsob úpravy pomocou klasickej ceruzky na obočie či očných tieňov:

  1. Ak treba, vytrhajte pinzetou ojedinele rastúce chĺpky. Ojedinelé neznamená, že vytrháte všetko, čo vám príde pod pinzetu. Menej je, samozrejme, viac.
  2. Obočie vytvarujte kefkou na obočie smerom nahor a von, aby vyzeralo výraznejšie a otvorila sa celá plocha okolo očí.
  3. Ceruzkou na obočie vyplňte všetky medzery v obočí ľahkými mäkkými ťahmi. To isté môžete docieliť očným tieňom. Naneste ho malým špicatým štetcom a potom ešte prečešte kefkou.
  4. Na záver môžete obočie zafixovať staršou špirálou, stačí ňou opatrne prejsť po obočí

autor: TREG

Prečítajte si tiež