CC krém, BB krém, kto sa má v tom vyznať?

Určite ste sa už stretli s pojmom BB krém. Zrejme ste ho aj vyskúšali a viete, čo od neho môžete očakávať. Stretli ste sa však s označením CC krém? Pri návšteve drogérie možno aj vám padol pohľad na „brata“ BB krému. Objasnite si aký je rozdiel medzi BB a CC krémom a zistite, ktorý je pre vás vhodnejší.

BB krém

Skratka BB znamená „beauty balm“ alebo „blemish balm“. BB krém je vhodný na zakrytie malých nedokonalostí pleti, má jemnejšiu konzistenciu ako make-up, vďaka čomu pôsobí na pleti prirodzene. BB krémy majú výhodu v tom, že obsahujú antioxidanty, a tak pomáhajú chrániť pleť pred voľnými radikálmi a nečistotami.

CC krém

Skratka CC znamená „color corecting“ alebo „complexion corrector“. CC krém je jedinečný v tom, že okrem korekcie pomáha korigovať nedokonalosti pleti ako pigmentové škvrny alebo rosacea. CC krém na rozdiel od BB krému má pri dlhodobom používaní liečebné – korekčné účinky.
Ak máte problematickú pleť a potrebujete zakryť nedokonalosti pleti BB alebo CC krém odporúčame použiť ako podkladovú bázu.

Pre koho je CC krém vhodný?

  • Ak potrebujete zjednotiť tón pleti a vyrovnať začervenané miesta a drobné nedostatky.
  • Ak pred nanesením ľahkého make-upu musíte použiť krém. Teraz stačí použiť iba jeden produkt.
  • Ak veľa cestujete a nechcete nosiť 4 rôzne flaštičky.
  • Ak používate pod make-up podkladovú bázu, odporúčame namiesto nej vyskúšať CC alebo BB krém.

Ako si vybrať správny CC krém?

Nie je CC krém ako CC krém, treba sa vždy pri výbere zamerať na zloženie, tak odlíšite kvalitný krém od toho, ktorý vám vôbec nepomôže. Total Beauty CC krém od značky Tecnoskin® obsahuje zložky, ktoré vám pomôžu rozjasniť pleť a pri dlhodobom používaní zmierniť prejavy už existujúcich pigmentových škvŕn a zabrániť vzniku novým.

Zloženie CC krému Tecnoskin:

Metrixyl®: stimuluje syntézu kolagénu, podporuje syntézu laminínu, kyseliny hyalurónovej a fibronektínu. Na koži sa to prejavuje viditeľným znižovaním hĺbky vrások.

Illumiscin®: zmierňuje tvorbu všetkých pigmentov, ktoré sú zodpovedné za vznik pigmentových škvŕn. Pravidelným používaním zmierňujete prejavy už existujúcich a bojujete proti vzniku nových škvŕn.

Hylasome®: ponúka 24 - hodinovú hydratáciu rovnako ako antioxidačnú ochranu pre voľnými radikálmi.

Vitamín E: je účinným antioxidantom a spomaľuje proces starnutia.

SPF 30: ochranný faktor chráni vašu pokožku pred nepriaznivými vplyvmi slnečného žiarenia.

Prečítajte si tiež