Chcete mať na prvý pohľad mladší pohľad?

Oči o nás prezradia všetko. Častokrát nám pridajú pár rokov navyše. Bohužiaľ, jemná oblasť očného okolia starne rýchlo. Viete, ako sa o ňu správne starať, aby bol váš pohľad krásny bez ohľadu na vek?

Množstvo žien sa vyžíva v najnovších krémoch a parfémoch, ale očné krémy v kúpeľniach často chýbajú. Jednoducho ich považujú za drahú zbytočnosť. Zanedbávanie očného okolia sa však neúprosne prejaví na jemnej ženskej pokožke skôr, ako je nám milé.

Aký krém si vybrať?

Pri nákupe je dôležité zohľadniť nielen vek a stav vrások, ale aj ročné obdobie či časť dňa, kedy ho plánujete aplikovať.

Hutný krém je dobrý v zime a na noc. Očné krémy obsahujúce ochranný faktor proti slnečnému žiareniu alebo rozžiarujúce čiastočky odrážajúce slnko odporúčame len počas dňa.

20+

Všeobecne platí, že okolo dvadsiatky by ste mali voliť skôr hydratačné krémy alebo gély. Po 25ke krémy proti prvým vráskam s rozjasňujúcim efektom.

Náš tip:
Tecnoskin Myolift Xtra No Wrinkles Eye Cream. Skvelý ochranca pred prvými mimickými vráskami. Zabezpečuje 24-hodinovú hydratáciu jemnej pokožky v okolí očí. Jeho zloženie prispieva aj k tvorbe a obnove kolagénu. Bonusom je vitamín E, ktorý pleť chráni proti škodlivinami z prostredia a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky.

35+

35ka si žiada ľahkú textúru a anti-aging zloženie.

Náš tip:
Tecnoskin Revive Complete Anti-Aging Eye Cream. Jedinečný očný krém, ktorý rieši 3 problémy naraz. Vrásky, vačky aj kruhy pod očami. Pokožku skvele zregeneruje a omladí. Dosiahol vynikajúce výsledky v dermatologických i oftalmologických testoch. Neobsahuje parabény a nedráždi ani citlivú pokožku.

40+

Liftingová starostlivosť prichádza na rad po 40ke. Po 50ke treba siahnuť po hutných regeneračných krémoch.

Náš tip:
Ak máte okolo očí množstvo vrások a neodbytný pocit, že potrebujete niečo viac ako krém, vyskúšajte očnú masku. Naneste ju na vyčistenú pleť, nechajte ju pár minút pôsobiť a odstráňte spôsobom, ktorý odporúča konkrétny návod na použitie. Pre výraznejší efekt si ju môžete naniesť na noc. Pozor, na oči v žiadnom prípade nepoužívajte masky na tvár.

 

autor: TREG

Prečítajte si tiež