Letný manuál krásy

Hi-tec gumičky, tetovanie ako šperk ... Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie veci, vďaka ktorým budete krásne celé leto.

Krásna pleť v hlavnej úlohe

Možno sa opaľujete rady, ale určite viete, že ak nechcete zbytočné vrásky, na slnenie tváre je lepšie radšej zabudnúť. Na pláži sa chráňte prípravkom s vysokým ochranným faktorom a bez klobúka radšej nevychádzajte z hotelovej izby.

Ak sa obávate príliš bledej pleti, dodajte jej bronzu líčením. Mejkap nepoužívajte, príliš kryje. Skúste tekuté bronzery alebo bronzujúce púdre. Zlatistá pleť najlepšie vynikne, keď pokožku dôkladne zhydratujete sérom alebo ľahkým krémom. Nám sa osvedčil hydratačný krém Tecnoskin. Ako jeden z mála dokáže hydratovať aj mastnejšiu pokožku. Veľmi dobre sa pritom vstrebáva a nezanecháva na pleti mastný film.

Rozvoniavajte aj na pláži

Vyberte si však taký parfém, príp. parfémovanú vodu, ktorá neobsahuje alkohol. Inak sa nezbavíte pigmentových škvŕn, ktoré na pokožke spôsobí kombinácia slnečného žiarenia a alkoholu vo vôni.

Dlhšie opálenie

Kým sa opálite, chvíľu to trvá, ale pár dní po návrate do práce je všetko preč. Ak chcete, aby vám zlatistá pokožka vydržala čo najdlhšie, každý deň ju hydratujte. Vyskúšajte i oleje v zlatých odtieňoch. Po ich aplikácii bronzová farba krásne vystúpi a bude intenzívnejšia. Neskôr, keď bude opálenie ustupovať nadobro, si môžete pomôcť samoopaľovacím prípravkom.

Zdravý cop

Vypnite si vlasy hitom tejto sezóny – veselou gumičkou, ktorá pripomína niekdajšie telefónne šnúry pevných liniek. Vlasy nezaťažuje, neláme a dá sa použiť aj vtedy, keď sú mokré, pričom nehrozí, aby sa zauzlili. Ideálny spoločník na pláž či kúpalisko.

Tetovanie ako šperk

Nalepovacie tetovanie je trend, ktorý sa vždy raz za čas vracia. Tohto roku mu prepadli aj hviezdy ako Beyoncé či Rihanna. In sú hlavne špeciálne telové nálepky v zlatých a strieborných odtieňoch. Skvele vyzerajú na rukách namiesto náramkov, ale dajú sa aplikovať aj do dekoltu, na šiju, chrbát i nohy.

Prečítajte si tiež