Najlepšia letná kozmetika

Rozmýšľate, ktoré kozmetické vychytávky vám urobia najlepšiu službu počas horúcich letných dní? Pár tipov by sme pre vás mali.

Tisíckrát opakované menej je viac platí pre letné obdobie dvojnásobne. Zabudnite na tašky plné kozmetiky, slnečné dni predsa netreba tráviť pred zrkadlom, ale čo najviac vonku.

Sérum alebo krém?

My hovoríme sérum, má vyššiu koncentráciu účinných látok, a pritom zbytočne nezaťažuje pleť v teplých letných dňoch. Stačí pár kvapiek a pokožka tváre je skvele hydratovaná i chránená. Krémy oceníte v chladnejších častiach roka.

BB krém alebo mejkap?

Za nás BB krémy. Opäť platí to, čo sme povedali o sérach. Pleť v teplých letných dňoch nezaťažujú. Pravdou však je, že ani tak nekryjú. Na bežnú úpravu s prirodzeným efektom však bez problémov postačia. A povedzne si otvorene – v 35 stupňových výpekoch dokáže tip top výzor ako tak zachrániť jedine účinná klíma. Obed, či poludňajšia prestávka kdesi vonku narobia svoje za pár minút. Aj preto je dobré vzdať sa silného krytia a hrubých vrstiev líčidiel.

Ak sa bez mejkapu necítite vo svojej koži, doprajte si ho večer na letné párty.

Špirála: bežná alebo vodeodolná?

Mysleli ste si, že vodeodolná riasenka je dobrá tak akurát k vode? Presvedčíme vás o opaku, je to mimoriadne praktická vec. Bežná špirála sa vie v horúčavách nepekne rozmazávať a vytvárať nepravidelné, ale perfektne viditeľné šmuhy pod očami. Naopak vodoodolná riasenka vydrží nástrahy potu a tepla rovnako dobre ako odoláva vode v bazéne. Určite vyskúšajte, nebudete sklamané.

Balzam alebo rúž?

Ako kedy, rúže, ktoré deklarujú vysokú výdrž na perách, ich môžu značne vysúšať. Ak však máte svoju obľúbenú značku a žiadne problémy, pokojne ju používajte aj v letných mesiacoch. Ženám, ktoré to pociťujú inak, odporúčame tónovaný balzam. Balzamy účinne vyživujú a chránia. Farebne však nie sú tak výrazné ako rúže. Ak sa nechcete vzdať výrazných pier, vyskúšajte si namiešať balzam s rúžom. Nie je to nič náročné.

Osvieženie v spreji

Najmä v lete oceníte ich povzbudzujúci účinok. Jemné vody v spreji kúpite v každej dobrej drogérii či lekárni. A to ani nemusíte pracovať osem hodín v neklimatizovanej kancelárii. V meste, na pláži, na cestách – použiť ich môžete kdekoľvek. Osviežujú a nepoškodzujú líčenie. Práve naopak – zafixujú ho. Ak si sprej necháte schladiť v chladničke, bude účinok ešte osviežujúci ako obyčajne.

autor: TREG

Prečítajte si tiež