Nech žije nepoškvrnená pleť!

Ak by ste sa riadili tým, čo píšu ženské časopisy, môžete prepadnúť dojmu, že muži sledujú len vaše prsia a zadok. Málokedy sa dočítate, že automaticky skenujú aj vašu pleť. Nerozoznajú síce prirodzenú pleť od tej s mejkapom, ale to im nebráni hodnotiť ju. Ženy s bezchybnou pleťou skrátka považujú za atraktívnejšie.

Mejkap pomáha skorigovať veľa drobných chybičiek. Je to skvelá prvá pomoc, nech idete kdekoľvek. Kozmetické problémy však nerieši, iba zakrýva. Ak chcete pracovať na ich odstránení, budete musieť použiť aj iné prostriedky.

Medzi bežné kozmetické nedostatky pokožky patria pigmentové škvrny. Môžu vzniknúť kdekoľvek na tele. Najchúlostivejšie sú na tvári a bežne odhalených častiach tela, akými sú napríklad paže. Ak ich nechcete riešiť každý rok na rozsiahlejších plochách, treba myslieť na ochranu pokožky. Je vcelku jednoduchá. Mali by ste sa vyhýbať pobytom v soláriách a opaľovať sa s rozumom. V prípade, že ste na pokožke už nejaké fliačiky zaregistrovali, mali by ste byť v prevencii striktné a dobre sa chrániť aj pri krátkom pobyte vonku.

Prvé pigmentové škvrny

Ak ste na tvári objavili iba malé škvrnky, nie je dôvod na paniku, s prvými pigmentovými škvrnami si vie dobre poradiť aj kozmetika. Jedným zo špecialistov na špecifické problémy pleti je švajčiarska značka Tecnoskin. Krém Antispot Multi Action Day Cream SPF 20 dostanete v lekárňach. Koriguje existujúce pigmentové škvrny a predchádza tvorbe nových. Pomáha ich odstraňovať bez ohľadu na to, či vznikli neprimeraným slnením, vekom alebo z inej príčiny.
Má príjemnú konzistenciu, dobre sa vstrebáva a pri problémoch so škvrnitosťou pokožky je ideálny ako podkladový krém. Poskytuje okamžitú hydratáciu a ochranu pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia. Zmierňuje tvorbu melanínu a zjednocuje tón pleti.

Rozsiahle pigmentové škvrny

Pri rozsiahlejších pigmentových škvrnách, ktoré máte niekoľko sezón, je nevyhnutná konzultácia s dermatológom. Určite sa nepúšťajte do domácich bieliacich experimentov. Špecialista určí najúčinnejší a bezpečný spôsob odstránenia fliačikov špeciálne pre vás. Možností na odstránenie pigmentových škvŕn je viacero. Procedúry na báze impulzného svetla pomerne nová metóda, galvanická terapia - rozpúšťa kladne nabité škvrny zápornými iónmi, chemické pílingy - vhodný pri pigmentácii spôsobenej hormonálnymi zmenami, fotopílingy, laser - triešti pigmentové škvrnky.

 

autor: TREG

Prečítajte si tiež