Neponocujte, spánok krášli

Od slávnych modeliek to počúvame v jednom kuse: za svoj vzhľad vraj vďačia spánku. A majú pravdu. V noci sa s našou pleťou dejú veľké veci. Ak k tomu pridáte správnu starostlivosť, budete sa budiť nielen oddýchnuté, ale aj krajšie. Vyskúšajte!

Čo sa deje v noci?

To, že pleť funguje inak cez deň a inak v noci, asi tušíte. Počas toho, ako spíte, pleť pracuje, preto je nočný oddych pre pokožku kľúčový.
Vďaka zvýšenej mikrocirkulácii sa zbavuje toxínov a obnovuje sa jej najvrchnejšia vrstva, tzv. epiderma. Špeciálny nočný krém, ktorý tieto procesy podporí, je skrátka základ.

Denné krémy vs. nočné

Denné krémy majú iné zloženie, sú ľahšie. Dodávajú pleti energiu a obsahujú ochranné zložky (napríklad SPF faktor), ktoré pokožka v noci nevyužije. Nočné krémy majú hutnejšiu textúru a viac regenerujú. Často obsahujú vitamín A, ktorý by na slnku mohol spôsobiť tvorbu pigmentových škvŕn.

Pripravte sa na skrášlenie

Aby mohli kometické prípravky pôsobiť čo najlepšie, treba pleť pred spaním dôkladne pripraviť. Najdôležitejšie je čistenie od špiny, krémov a líčenia, ktoré sa na tvári usádzajú v priebehu dňa.
Šikovným riešením sú micelárne vody, ktoré si poradia aj s očným mejkapom. Dobrou voľbou je i multifunkčný odličovací gél na tvár a oči od Tecnoskinu. Z pokožky odstraňuje nečistoty, mastnotu, make-up či vode odolnú maskaru pohodlne - bez oplachovania vodou. Zároven ju vďaka kyseline hyaluronovej okamžite hydratuje.

Na hĺbkovú očistu je ideálny píling (či už mechanický, alebo chemický). Ak ho urobíte pred spaním, vaša pokožka bude mať viac času na regeneráciu a bude schopná lepšie využiť nočné séra či krémy. Vyskúšať môžete aj čistenie pomocou tzv. sonických kefiek.

Špeciálna starostlivosť

Hitom sa v poslednom období stali nočné masky. Ak sa však spoliehate na kvalitný nočný krém, určite svojej pleti dodáte všetko potrebné. O tom, či ste vybrali ten správny sa môžete presvedčiť hneď po prebudení. Je vaša pleť oddýchnutá, vypnutá a svieža? Potom máte doma toho správneho skrášľujúceho pomocníka.

Kedy by ste mali spať?

Čo najskôr. Každopádne medzi polnocou a jednou by ste už mali spať. Práve vtedy dosahuje regenerácia pleti maximum. Tento interval ovplyvňuje aktivitu pokožky až do rána.

Prečítajte si tiež