Pigmentové škvrny versus kozmetické zmizíky

Tehotenstvo, antikoncepcia, opaľovanie, poruchy látkovej výmeny, starnutie pokožky, choroby pečene, užívanie antibiotík v kombinácii s opaľovaním, ale aj váš parfum – to môžu byť dôvody, že na pokožke objavíte škvrnky.

Pigmentové škvrny patria medzi časté kozmetické problémy. Môžu vzniknúť kdekoľvek na tele. Z estetického hľadiska sú najnepríjemnejšie na tvári. Ak začínajúce fliačiky odignorujete, nasledujúcu sezónu z nich môžu byť väčšie plôšky. Ďalšou nepríjemnou správou je, že doteraz sa nenašiel spôsob ako pigmentové škvrny odstrániť nevratne. Ale boj s nimi netreba vzdávať. Práve naopak. Po lete je na útok najhodnejší čas.

Čo pomáha na pigmentové škvrny?

Možností je našťastie viacero, špeciálna kozmetika, procedúry na báze inpulzného svetla, chemické pílingy, fotopílingy, laser. Pri výbere prostriedku na zmiernenie, či odstránenie škvŕn je dôležité štádium. V počiatočných dobre funguje kozmetika.

Jedným zo špecialistov na špecifické problémy pleti je švajčiarska značka Tecnoskin. Už aj v našich lekárňach dostanete krém Antispot Multi Action Day Cream SPF 20. Koriguje existujúce pigmentové škvrny a predchádza tvorbe nových. Pomáha ich odstraňovať bez ohľadu na spôsob vzniku fliačikov.

Má príjemnú konzistenciu, dobre sa vstrebáva a pri problémoch so škvrnitosťou pokožky je ideálny ako podkladový krém. Poskytuje okamžitú hydratáciu a ochranu pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia. Zmierňuje tvorbu melanínu a zjednocuje tón pleti.

POZOR: Pri rozsiahlejších pigmentových škvrnách, ktoré máte niekoľko sezón, je nevyhnutná konzultácia s dermatológom. Ten určí najúčinnejší spôsob ich odstránenia špeciálne pre vás.

Existuje prevencia?

V prvom rade zabudnite na návštevy v solárku a starostlivo zvážte každé opaľovanie. Pri užívaní antibiotík dvojnásobne. Pozorne čítajte príbalové letáky, vždy je na nich uvedené, či je pobyt na slnku rizikový.

Pri bežnom pohybe na slnku, akými sú prechádzka v meste, práca v záhrade a pod., sa chráňte kvalitnými prípravkami s čo najvyšším ochranným faktorom. Počas letných mesiacov nepoužívajte peelingy. Znižujú ochrannú vrstvu vašej pokožky.

autor: TREG

Prečítajte si tiež