Pleť cíti každý rok, čas sa však dá spomaliť

Čas je neúprosný a podpisuje sa aj na vašej pokožke. Jej potreby sa pritom s pribúdajúcim vekom menia. Pozrite si preto niekoľko rád, ako môžete svojej pleti pomôcť spomaliť ručičky na hodinkách.

Mnohé dvadsiatničky svoju pleť ešte zanedbávajú

V tomto veku, no ani v puberte  netreba starostlivosť o pleť podceňovať. Práve nekonečné žúry totiž môžu pripraviť pleť o jej hydratáciu a dokonca ju dohnať až k prvým vráskam či vysušovaniu. Mladá pleť preto potrebuje jemnú no účinnú starostlivosť, ktorá sa popasuje s nadmerným leskom a dokáže predísť vzniku nedokonalostí.

Čo vám pomôže? Keďže najkľúčovejšou pre vašu pokožku je v tomto období voda, dôležitý je najmä výber kvalitného hydratačného krému. Platí to pritom aj pre pleť, ktorú trápia vyrážky. Tým už v súčasnosti dokážu pomôcť viaceré produkty proti akné či rozšíreným pórom. Dobrým doplnkom sú ale aj prípravky s vitamínom C. Tie unavenej pleti opäť vrátia život a mladý vzhľad.

Po tridsiatke už na ženskú pleť “číhajú” nástrahy

Reč je najmä o prvých vráskach, za ktorými môže stáť neúprosná genetika či vysušená pleť. Pokožka po troch desaťročiach stráca svoju farbu a po tehotenstve či iných hormonálnych zmenách sa môžu zjaviť aj pigmentové škvrny. Čoraz častejšie sa však objavuje aj akné spôsobené stresom a zlou životosprávou.

Čo vám pomôže? V prvom rade musíte vyraziť do boja proti vráskam. Na rozdiel od dvadsiatničok vám už nestačí len kvalitný hydratačný krém. Prípravky už musia byť schopné spomaliť degeneráciu v štruktúre pleti a tiež vedieť naštartovať jej obnovu. Vhodným doplnkom starostlivosti je preto sérum určené pre váš typ pokožky. V kozmetickom balíčku vám ale nesmie chýbať ani očný krém proti vráskam či kozmetika, ktorá prinavráti život ochabnutým miestam na vašej tvári.

Pleť v štyridsiatke už stráca svoju pružnosť

Výraznejšie vrásky okolo očí či úst sa môžu začať objavovať skôr ako sfúknete sviečky na torte. Pokožka v tomto veku už stráca svoju pružnosť a kontúry tváre klesajú. Častejšie sa tiež objavujú farebné nerovnosti, klesajúce viečka a kruhy pod očami.

Čo vám pomôže? Rovnako prudký rozvoj, aký zažila v posledných rokoch veda, má za sebou aj kozmetika. Najnovšie a často revolučné prípravky totiž dokážu pleť po štyridsiatke regenerovať a revitalizovať. Dokonca ju vedia takmer preniesť v čase a ukázať jej, ako v mladosti fungovala. Intenzívnym kúram a omladzujúcim zložkám ako je retinol sa už ale pravdepodobne nevyhnete - tie však vašej pokožke za odmenu poskytnú pružnosť a mladistvý nádych.

autor: TREG

Prečítajte si tiež