Preteky v opaľovaní začali

Dovolenková sezóna je v plnom prúde a s ňou i nepísaná súťaž o to, kto sa od mora vráti najopálenejší. Zaujímavé je, že ženy v rôznych krajinách pristupujú k slneniu vždy trochu inak.

Slovenky

Hneď ako vykukne slniečko, vyrážame von s nádejou, že chytíme trochu „zdravšiu farbu“. Či už chytáme bronz popri práci na záhradke alebo na cyklotúre, väčšina z nás sa spáli. Niekedy za to môže roztržitosť, inokedy túžba po rýchlom výsledku. Pritom dobre vieme, že následky príliš dlhých pobytov na slnku sú vrásky, pigmentové škvrny a tiež rakovina kože. Keď sa rozhodneme natrieť, najčastejšie siahame po krémoch s ochrannými faktormi od 20 do 30 SPF.

Britky

Aj bledé Britky túžia byť o pár odtieňov tmavšie. Rizík spojených s nadmerným opaľovaním sa obáva len 30 % z nich. Ale nie je sa čo čudovať. Doma na ostrovoch potrebujú skôr dáždnik ako opaľovák. Asi aj preto, keď si kupujú opaľovací krém, často vyberajú si najlacnejšie značky zo supermarketov.

Talianky

Od prírody snedé Talianky tiež túžia po tmavších farbách. Preto na krémy s ochranným faktorom 30 SPF padá prach, ale šestky idú v Taliansku na dračku.

Američanky

Sú náročné, chcú všetko v jednom balení. Ich opaľovák musí mať faktor 30, hydratovať a chrániť proti pehám. Samozrejmosťou je konzistencia, ktorá sa dobre natiera aj vstrebáva, nelepí a urýchľuje opaľovanie. Asi by stálo za to tie americké produkty vyskúšať, čo poviete?

Aziatky

Na rozdiel od opaľovaním posadnutých Európaniek, v Ázii tomuto ošiaľu neholdujú. V Indonézii sa ženy prakticky neopaľujú. Aj v Thajsku sa snažia o čo najbledšiu pleť, takže v rámci ochrany pokožky 50+ musí byť! Až 70 % thajských žien sa takýmto krémom natiera každý deň.

Číňanky sú taký stred – s odtieňom svojej pokožky sú spokojné, a preto nepoužívajú opaľovacie prostriedky, skôr hydratačné krémy s vyšším ochranným faktorom. Tým by sa určite páčil náš maximálne hydratujúci Tecnoskin proti pigmentovým škvrnám s SPF 20 🙂

Prečítajte si tiež