Vianočný večierok: deň po

Kolotoč vianočných párty sa nezadržateľne roztáča. Je jasné, že by ste mali prísť vhodne oblečení, zábavne konverzovať s kolegami, nevynadať šéfovi, piť s mierou a neodísť poslední. Ak by vám niečo z toho nevyšlo, treba mať plán, ako prežiť deň po.

Prepískli ste to s oblečením

Nevadí, príliš krátke sukne, výstrihy, či čudesné svetre, pútajú pozornosť v ten večer a po troch dňoch sa v kancelárii isto nájde zaujímavejšia téma. Ak ste nevhodné oblečenie nezvolili zámerne, mali by ste si však nabudúce dať pozor. Vyzývavé oblečenie si nechajte na súkromné večierky – nepôsobia profesionálne, skôr nemiestne. Pracovné akcie radšej absolvujte v striedmejších kúskoch. Nie ste si istí, ako by mali vyzerať? Skúste pred ďalšou akciou poprosiť o radu kolegov, ktorí sú vo firme dlhšie a vedia, ako to vo vašej spoločnosti chodí.

Nepamätáte sa, čo sa dialo

Tak to vám neostáva nič iné, len sa modliť, že ste nevyviedli nejaké faux pas. Podľa závažnosti toho, čo ste vyvádzali, môžu byť závažné aj dôsledky. Každopádne môžete rátať s tým, že aj keby ste celý večer len nepohnute sedeli a nasávali, dobrý dojem opíjanie sa do bezvedomia neurobí nikdy. Kolegovia i nadriadení si to budú dlho pamätať.

Vyvolali ste konflikt

Dáte si pár pohárikov a máte pocit, že ste majster sveta, ktorý to všetkým ukáže? Nespoliehajte sa na to. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ukáže, že ste agresívny nevychovanec. A to i v prípade, že aj ráno budete presvedčení o svojej pravde. Nečakajte, že vás budú ľudia hodnotiť ako príjemného kolegu. Firemné večierky nemajú byť o konfrontácii a vy by ste mali za každých okolností dodržiavať dekórum.

Odišli ste poslední

Ok, tak už všetci vedia, že párty – to je vaše. Aby ste nasledujúci deň mohli normálne fungovať, treba zabezpečiť pár vecí. Nezabudnite na dlhšiu sprchu, poriadnu dávku kofeínu, tekutiny, vitamíny, dobré raňajky a mierne tempo po celý deň. Ak už máte po 30-tke, bude to rozhodne náročnejšie, ako ste sa ráno o štvrtej obávali.

Ostatní si to nemusia však všimnúť. Stačí sa zbaviť unaveného výrazu tváre. Použite kvalitný krém, ktorý pleť vzpruží. Švajčiarska kozmetika Tecnoskin ju napumpuje všetkým, čo jej chýba. Zamerajte sa najmä na kruhy pod očami: Tecnoskin Revive Complete Anti-Aging Eye Cream si skvele poradí s opuchmi. Zvyšok nechajte na korektor a mejkap. Ak príde kríza, doprajte si čerstvý vzduch, tekutiny a krátke zamyslenie, či nabudúce predsa len neodídete tesne pred polnocou.

 

autor: TREG

Prečítajte si tiež