Aj obyčajné potraviny môžu pre vašu pleť urobiť hotové zázraky

Boli ste na dovolenke a až doma ste zistili, že ste si na hoteli zabudli váš drahocenný kozmetický kufrík? Ak si chcete na svoje obľúbené kúsky počkať a nechcete utratiť majland za nákup nových balení, na pár dní vám môže vystačiť aj obsah vašej chladničky či špajze. Tie skrývajú viaceré netušené poklady.

Mlieko

Väčšina žien ani netuší, čo všetko dokáže táto biela tekutina. Skúste si napríklad pridať niekoľko pohárov mlieka do vášho relaxačného kúpeľa a zistíte, že kyselina mliečna vám prirodzene zjemní pokožku. A použiť ho môžete rovnako pri domácej pedikúre. Mliečny kúpeľ vám zvláčni pokožku a pripraví ju na ďalšie procedúry.

Káva

Až jej vôňa vás skutočne každé ráno dokáže prebudiť. Tak prečo by to nemalo platiť aj pre vašu pleť? Zvyšky, ktoré vám ostanú po voňavej kávičke v šálke poslúžia ako výborný peeling. A ako bonus bude vaša pokožka prekrvená a zbavíte ju odumretých buniek.

Ovsené vločky

Na peeling máte v kuchyni ale aj ďalšie zázraky. Skúste napríklad masku s ovsenej kaše - stačí rozmiešať 3/4 šálky ovsených vločiek, 1/4 pohára minerálky, vajce a trochu medu a kúra je na svete. Zmes nechajte na pleť pôsobiť päť minút a opláchnite. Zbavíte ju tým vysušenej pokožky, doplníte jej potrebnú vlhkosť a upokojíte ju.

Kokosový olej

Priam kúzelné účinky má aj kokosový olej. Maska z neho vám zjemní a zvláčni pokožku, no môžete ho použiť aj ako odličovač alebo pri holení nôh. Poškodeným a suchým vlasom zasej dodáva lesk a rozžiari ich.

Ocot

Lepšie prírodné tonikum nenájdete, no dávajte si pozor, akú koncentráciu namiešate. Pre suchú pleť je vhodnejšie premiešať ocot s väčšou dávkou vody, pre mastnejšiu by mix mal byť naopak “silnejší”. Výsledný roztok naneste na tampón a očistite si ním pleť s výnimkou očného okolia. Obnovíte si tak prirodzené kyslé pH pokožky.

Jahody

Sú červené a šťavnaté. Nikdy by vás však nenapadlo, že práve ony dokážu vybieliť vaše zuby. Vysoký obsah vitamínu C totiž odstraňuje zubný povlak a škvrny. Jahody stačí roztlačiť na pastu a rozotrieť si ju po zuboch. Pôsobiť ju nechajte aspoň päť minút. Váš úsmev bude po “jahodovej kúre” výrazne belší a skutočne zažiari.

autor: TREG

Prečítajte si tiež