Najlepšie vybavenie plážovej tašky pod slnkom! 6 rýchlych tipov

Pomaly sa prepíname do dovolenkového módu. Deti začali prázdninovať a väčšina z nás už v duchu balí kufre na blížiace sa výlety a dovolenky. Ak vyrážate k moru a zrovna sa vám nechce riešiť tú strááášne naliehavú pracovnú úlohu, naplánujte si s nami obsah vašej plážovej tašky.

Krém na opaľovanie s UV faktorom

Ak sa vám dovolenka bez dokonalého opálenia neráta, vyberajte si prípravok na opaľovanie naozaj starostlivo. Dnes výber trhu naozaj obrovský. Nesnažte sa opálenie urýchliť a určite siahnite po produkte s vysokým ochranným faktorom. Ideálne bude, ak bude aj vodeodolný. V lekárňach nájdete hypoalergénne prípravky, ktoré dokonca preventívne pôsobia proti vzniku alergie na slnko.

Balzam na pery

Pobyt pri mori je balzamom na dušu. Balzam na pery je trochu prozaickejší, ale rozhodne ho nezabudnite pribaliť do plážovej tašky. Pôsobením slnka sa pery najmä pri mori intenzívne vysušujú, môžu popraskať a to potom nezachránia ani tie najefektnejšie plážové šaty.

Uteráky

Písať načo a prečo netreba. Snáď dodáme len to, že čím viac, tým lepšie.

Hudba & kniha & časopis

Nič nepodporí lážo plážo atmosféru dokonalého ničnerobenia ako čítanie novej, či obľúbenej knihy alebo časopisu. Nenechajte sa ničím rušiť a užívajte si.

Dbajte na pitný režim

Toto sa už netýka bezprostredne plážovej tašky. Pitie si môžete zakúpiť priamo na pláži. Pozor na pivo, či iné alkoholické nápoje. V teple sú veľmi zradné, pri kúpaní vyslovene nebezpečné a navyše telo iba viac dehydrujú. Ak sa bojíte nealkoholických nápojov pre neznámy pôvod vody, siahnite po balených nápojoch.

Vychytávky pred prehodením plážovej tašky cez plece

Zabezpečte ochranu svojim vlasom. Na dovolenke ich neošetrujte bežným šampónom, ale vyberte si špeciálny, ktorý im dokáže poskytnúť ochranu pred intenzívnym slnečným žiarením. Takéto šampóny a kondicionéry hĺbkovo hydratujú a výživujú. Nie je problém zohnať ich v dobrej drogérii.

Ak si neviete predstaviť, že by ste svetu vystavili tvár bez akej – takej úpravy, nezbudnite na vodeodolnú špirálu a multilíčidlo. Úprava s nimi je rýchla a vydrží aspoň dovtedy, kým zabudnete na to byť tip top a začnete si naplno užívať zaslúžený oddych.

autor: TREG

Prečítajte si tiež