Ako sa starať o pleť v zime

Prudké striedanie teplôt, suchý vzduch v interiéroch, menej vitamínov – každý zimný deň je pre našu pleť poriadnou skúškou.

Venujete v zime pokožke patričnú pozornosť?

V zime je produkcia mazových žliaz utlmená, preto z pokožky uniká viac vlhkosti a pleť má tenší ochranný film. Ako prvá pomoc pred vysúšaním vám dobre poslúži mejkap. Základom je však hydratácia. Síce ešte pred pár rokmi bola v zimnom období tabu, kozmetika však ide dopredu veľmi rýchlo. Preto dnes môžeme pleť povzbudiť hydratáciou aj počas chladných dní.
Vo všeobecnosti sú na zimu vhodnejšie hutné a mastnejšie prípravky s vyšším UV faktorom. Ľahké emulzie a krémy viac využijete v lete.

Samozrejme, pri výbere je dôležitý aj typ pokožky. Mastná pleť si vyžaduje niečo iné, ako citlivá či suchá pokožka.
Kvalitná kozmetika ako švajčiarsky Tecnoskin vám vie ponúknuť špecializované produkty pre všetky typy pleti. Samozrejme, bez parabénov. Podľa toho, akú starostlivosť potrebujete si môžete vybrať hydratačné prípravky pre suchú, zrelú i normálnu pleť.

Kvalitná pleťová kozmetika dokonca ponúka riešenia aj pre tie ženy, ktoré začínajú trápiť pigmentové škvrny. A práve zima je ideálne obdobie na začiatok boja proti nežiaducej pigmentácii.

Ak chcete svoju pleť udržať v špičkovej kondícii až do jari, okrem kvalitného krému a dobrého mejkapu by ste mali urobiť aj čosi naviac.

  • Odličujte sa čo najjemnejšie: na odličovanie používajte micerálne vody. Vyhnite sa čistiacim hubkám i kefkám.
  • Doprajte pokožke maximálnu ochranu: krátko pred odchodom z domu si neumývajte tvár vodou, pri pobyte vonku
  • Nezabúdajte chrániť pokožku tváre šálmi, šatkami a podobne.
  • Maskujte sa, nájdite si čas na aplikáciu vyživujúcich pleťových masiek.
  • Dbajte na primeraný pitný režim, neznamená to, že sa musíte nalievať vodou nonstop celý deň. Ale ak sa vám objavia na tvári suché šupinky, dajte si o hrnček či dva vody alebo čaju viac ako obyčajne. Tiež skúsite znížiť príjem kávy a obmedziť alkohol.

 

autor: TREG

Prečítajte si tiež