Čo s pigmentovými škvrnami?

Zatiaľ nikto nevie, prečo sa pigmentové škvrny začínajú tvoriť. Isté je, že ak sa tento proces spustí, poradíme vám ako treba vyraziť do boja.

Prvé škvrnky

Ak ste spozorovali na svojej pleti nové pigmentové škvrnky, ide o zvýšenú tvorbu melanínu v danom mieste. Môžu sa tvoriť jednotlivo, alebo pokožku krášlia rôzne mapovité útvary. Spúšťačmi tejto kozmetickej pohromy môžu byť slnenie, vyšší vek či tehotenstvo.

Prvá pomoc proti pigmentovým škvrnám

Mejkap - ak ide o pigmentové škvrnky na tvári, môžete ich eliminovať líčením. Pozor však na extrémne vrstvy mejkapu a púdru, aby ste nevyzerali ešte horšie ako nenalíčená so škvrnkami.

Druhá pomoc

Stopnite akékoľvek slnenie a na solárko rovno zabudnite. Opaľovanie zbytočne urýchľuje proces vytvárania nových a nových škvrniek. Pri pobyte vonku chráňte pokožku kvalitným opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom.

Ak ste škvrnky práve objavili a nie ste nimi posiata, začnite bojovať kozmetikou. Na trhu nájdete prípravky, ktoré vám v tomto štádiu dokážu účinne pomôcť. Špičkou medzi nimi je Tecnoskin Anti-Spot Multi-Action Day Cream SPF 20. Tento unikátny denný hydratačný krém na jemné odstránenie pigmentových škvŕn nájdete iba v lekárňach. Neobsahuje žiadne parabény a jeho účinnosť a bezpečnosť preukázali dermatologické testy.

Dokáže vám pomôcť so škvrnami bez ohľadu na spôsob ich vzniku. Či už ide o starecké škvrny, škvrny vzniknuté pri opaľovaní alebo tmavé fľaky, ktoré vznikli počas tehotenstva. Zmierni ich veľkosť a zároveň zjednotí farbu pleti. Má ochranný faktor SPF20 a ten bráni tvorbe nových škvŕn. Ochranný účinok krému je najvýraznejší v lete, ale používať ho môžete celoročne.

Rozsiahlejšie postihnutie pigmentovými škvrnami riešte s odborníkom. Dermatológ vám podľa stavu pokožky vyberie tú najvhodnejšiu metódu, ako dostať pigment pod kontrolu. Bohužiaľ, tieto riešenia nie sú trvalé a je veľmi pravdepodobné, že ich budete musieť podstúpiť opakovane. Každopádne majú svoj účinok a nevyužiť ich by bola chyba.

autor: TREG

Prečítajte si tiež