Krajšia vďaka tvárovej joge

Pre udržanie krásnej postavy sme ochotní nie len upraviť stravu ale aj začať pravidelne cvičiť. Ak si chceme zachovať krásnu a mladistvú tvár prečo nezačať cvičiť aj s ňou?

Tvárová joga je séria cvikov, ktorými precvičíte všetky svaly tváre, čím podporíte pružnosť a pevnosť pleti, zbavíte sa druhej brady a eliminujete vrásky. Pri kombinácii face yogy a kvalitného anti-age krému Tecnoskin bude vaša pleť o poznanie mladšia a sviežejšia.

Zakladateľka tvárovej jogy je Fumiko Takatsu. Predstavením tvárovej jogy v Japonsku sa stala veľmi žiadanou. Jej kniha o tvárovej joge sa stala bestsellerom, býva častou účastníčkou mnohých televíznych show, pracovala ako tvár niekoľkých značiek a vyškolila 100 certifikovaných učiteľov tvárovej jogy.

Na internete nájdete množstvo videí aj kurzov tvárovej jogy, v článku sme vybrali problémy, ktoré riešime najčastejšie a trápia nás najviac a teda: dvojitá brada, kruhy pod očami, ochabnuté líca a vrásky na čele.

Dvojitá brada

Netrpíte obezitou a predsa máte dvojitú bradu? Tento problém si vás našiel zrejme cez genetiku, ktorú vám odovzdali staršie generácie.
Pokúste sa s ňou bojovať kombináciou krému Revive a cviku od Fumiko Takatsu.

Sadnite si pred zrkadlo, vystrite sa a dajte pozor na ramená, aby ste ich nedvíhali vysoko, ale naopak ťahali dolu. Zdvihnite hlavu nahor, čím natiahnete krk a našpúľte pery. Našpúlením pier pocítite ťahanie v oblasti, kde sa tvorí druhá brada. Nezabúdajte dýchať.

Pomaly hlavu otočte doprava, zotrvajte zopár nádychov a výdychov a cez stred otočte hlavu doľava, kde dychové cvičenie zopakujete. Cvičenie sa končí návratom do stredu, kde opäť zotrvajte pri 5 nádychoch a výdychoch.Počúvajte svoje telo a neťahajte príliš silno, aby ste si zbytočne neublížili.

Kruhy a vačky pod očami

Kruhy a vačky pod očami sú častou príčinou prečo pôsobíme unaveno a staro. Okrem používania očného krému Revive, vyskúšajte zapojiť aj nasledovný cvik tvárovej jogy.

Ide o veľmi vtipnú pozíciu, preto sa vám bude najlepšie robiť v súkromí bez svedkov, ktorí by sa na vás zabávali.

Otvorte ústa do písmená O bez toho, aby ste hýbali čelom a zdvihnite pohľad nahor. Chyťte si čelo, aby ste ho nevraštili a snažte sa robiť jemné pohyby, akoby ste chceli zavrieť oči. Cvik robíte správne, ak je pokožka okolo oči napnutá a čelo uvoľnené, nezvraštené. Vydržte 5 nádychov, potom tvár uvoľnite a dvakrát zopakujte.

Ochabnuté kontúry tváre

Gravitácia pracuje v náš neprospech a aj keď sa dá na niektorých častiach tela zakryť tvár k ním nepatrí. Skúste spojiť používanie liftingového krému Revive s pravidelným cvičením na ochabnuté kontúry tváre.

Vysuňte bradu dopredu a spodnú peru zdvihnite, aby kúskom prekryla hornú, usmejte sa. Táto pozícia vám môže pripomínať ústa opice. Jazyk zatlačte o podnebie a bradu zdvihnite nahor. Vydržte v tejto pozícii 5 nádychov a výdychov, uvoľnite a cvičenie zopakujte.

Vrásky na čele

Svaly na čele používame veľmi často a odzrkadľujú sa na ňom negatívne emócie ako stres a napätie. Cvičenie na eliminovanie vrások na čele je nasledovné. Zovrite prsty v päsť, vystúpi vám stredový kĺb prostredníka a ukazováka. Priložte ich k stredu čela a ťahajte smerom von. Opakujte niekoľkokrát za sebou.

Okrem toho, že bojujete proti vráskam je to aj veľmi príjemné, relaxačné cvičenie, ktoré môžete robiť pred spaním.

Zdroj: faceyogamethod.com, zena.sme.sk
video: youtube.com

Prečítajte si tiež