Nalíčená nenalíčená

Nahé líčenie sa zdá niektorým ženám zbytočné. Mejkap by predsa mal byť vidieť. Ale práve nude make-up dokáže podčiarknuť prirodzenú krásu. A to aj vtedy, keď si myslíte, že k vám príroda nebola zas tak štedrá.

Je škoda, že množstvo žien sa roky zvykne líčiť rovnako. Je jedno, či idú do divadla, alebo ich čaká rutina v kancelárii. Pre večerné príležitosti základ jednoducho zvýraznia a je to. Ale prečo občas štýl líčenia trochu nepozmeniť? Práve nahé líčenie je dokonale variabilné, hodí sa na všedný deň aj na víkend a keď k nemu pridáte výrazne červené pery, hneď sa mení na slávnostné.

Problémom je, že nahé líčenie trochu klame telom. Vyzerá jednoducho, ale každý vizážista vám povie, že o čo je nenápadnejšie, o to je jeho príprava náročnejšia.

Ako na to?

Prirodzené líčenie vždy najlepšie vynikne na dokonale hladkej pleti. Preto ju pred nanášaním mejkapu osviežte spŕškou minerálnej vody v spreji. Potom aplikujte vysoko hydratačné sérum a následne krém. My sme prepadli skvelým produktom švajčiarskej značky Tecnoskin.

Neponáhľajte sa, dajte prípravkom čas vstrebať sa. Ich zvyšky odstráňte papierovým obrúskom. Líčenie bude vďaka tomu lepšie držať a nebude sa rozmazávať.

Báza je základ

Bázu pod mejkap zatiaľ dosť žien vynecháva. Vy to nerobte. Nanáša sa ako nultá vrstva a plní hneď niekoľko funkcií. Vyhladzuje pleť, predlžuje trvanlivosť mejkapu a vyrovnáva farebný odtieň pleti.

Ľahký mejkap

Najnovšie hi-tec mejkapy majú zloženie, o akom sa nám pred niekoľkými rokmi ani nesnívalo. Sú tekutejšie, transparentnejšie a dokonale ľahké. Po nanesení krému ich ani necítite, zato efekt je viditeľný. Pleť krásne zjednotia, vyhladia a rozžiaria.

Ide sa retušovať

Po nanesení podkladovej bázy a mejkapu prichádza na rad fáza kamuflovania tmavých kruhov pod očami, pigmentových škvrniek a spol. Pri korektoroch je kľúčové, aby dobre kryli, preto ich nikdy neroztierajte, ale vklepávajte prstami. Pre prirodzenejšie prechody môžete farbu zľahka rozotrieť štetcom.

Posledné úpravy

Tvár prepudrujte transparentným púdrom.Obočie vytvarujte kefkou a naneste naň trochu hnedastosivého odtieňa. Na celú plochu oka použite jemný ružový odtieň, na viečko hnedý a rozotrite do stratena. Líca poprášte mäkkou ružovou farbou, ktorá dodá tvári zdravý rumenec. Aplikujte maskaru a zvoľte prirodzený rúž, ktorý bude ladiť s líčkami a máte hotovo!

Prečítajte si tiež