Tajomstvá krások z východu

Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, máme sa od Aziatiek čo učiť. Vedeli ste, že prvé vrásky riešia v priemere o desať rokov neskôr ako Európanky?

Najlepšia ochrana pleti pod slnkom

Ako to robia? Veľa vecí úplne inak ako my. Zatiaľ čo Európanky sa dokážu celé hodiny smažiť na slnku, Aziatky sa sťahujú z jedného tieňa do druhého. V oddeleniach s plavkami v Tokiu, Soule či Pekingu kúpite namiesto bikín niečo, čo vyzerá ako celotelové nepriehľadné dupačky. Výsledkom týchto na prvý pohľad šialených bezpečnostných opatrení sú snehobiela pleť a dekolt bez vrások.

Kozmetiky nie je nikdy dosť

V Európe sme zvyknuté korigovať nedostatky, Aziatky sa sústreďujú na prevenciu. A to poriadnu. Nie je nič neobvyklé, že ráno použijú aj desať kozmetických prípravkov. Bežná Japonka zahŕňa do svojho skrášľujúceho rituálu čistenie, zvlhčujúce lotion, sérum, očný krém, hydratačný prípravok, opaľovací krém a mejkap s ochranou pred UV žiarením. Číňanky nezaostávajú. Na starostlivosť o pleť padne každý mesiac aspoň 10 % z výplaty.

Vojna s pigmentovými škvrnami

Ak sa niečoho Aziatky desia, sú to pigmentové škvrny. Ich pleť totiž oveľa skôr začína s nerovnomernou produkciou melanínu. Prípravky, ktoré zmierňujú tento nedostatok, sú produkty s celosvetovo najväčším rastovým potenciálom. Séra a krémy optimalizujúce tón pleti sú čoraz populárnejšie aj u nás. Aj v našej ponuke nájdete špeciálny krém na tvár Tecnoskin Anti-spot multi-action day cream SPF 20, ktorý bojuje s pigmentovými škvrnami. Zmierňuje syntézu melanínu na troch úrovniach, zdokonaľuje sfarbenie a tón pleti. Zároveň odstraňuje odumreté bunky a zlepšuje priechod aktívnych látok do pokožky.

Ázijské kozmetické špecialitky

Rituály krásy, prevencia a neustála starostlivosť sú určite pre mnohé z nás skvelou inšpiráciou. Ale odtiaľ - potiaľ. S niektorými vychytávkami by ste v našich zemepisných šírkach úspech nezožali.

  • Japonky si potrpia na dokonalú pleť, ale zuby majú krivé. Asi do 25 rokov chcú vyzerať detsky nevinne. A k tomu patrí aj nedokonalý chrup.
  • Ázijské ženy sa radi stotožňujú s hrdinkami manga, čo je druh komiksu. Viete si predstaviť, že vyjdete na ulicu nalíčená ako kreslená postavička?
  • Aziatky najnovšie prepadli slimačiemu slizu. Vraj zmenšuje vrásky. Trúfnete si na takéto skrášlenie?

autor: TREG

Prečítajte si tiež