Vianoce - sviatky upratovania?

Ak sa ženy zvyknú desiť niečoho viac ako nakupovania vianočných darčekov v stisku na poslednú chvíľu, je to upratovanie pred sviatkami.

Príjemný pocit vyupratovaného a slávnostne vyzdobeného bývania je na nezaplatenie. Ak však chodíte do práce a nemáte niekoho, kto by vám s upratovaním mohol pomôcť, je to dosť drsný maratón. Riešení sa ponúka hneď viacero.

 1. Objednáte si upratovaciu firmu

  V našich končinách je to stále ešte trochu nezvyk, ale stojí za zváženie. Ak nepoznáte nikoho, kto by upratovacie služby využil, hľadajte referencie na internete. Keď si už idete pustiť do osobného priestoru cudzie osoby, musíte im dôverovať.

 2. Odídete na sviatky z domova

  Či už si vyberiete horskú chatu, alebo hotel – prídete do vyupratovaných izieb, v ktorých nemusíte riešiť podružnosti typu gruntovanie. Môžete sa naplno venovať blízkym a užívať si sviatočné chvíle. Takýmto Vianociam možno budú chýbať tradičné domáce rituály, na druhej strane sú bez zbytočných prípravných stresov. A pohoda je na sviatkoch predsa to najvzácnejšie.

 3. Odignorujete nedostatky

  Tlmené svetlo, blikotanie sviečok a všetko ostatné, čo patrí k romantickej atmosfére, dokonale zamaskuje aj drobné upratovacie nedostatky. Dokážete hodiť za hlavu chaos v skrinkách tým, že ich zavriete? Potom nie je nič jednoduchšie, ako zapáliť sviečky, padnúť medzi vankúše a tešiť sa z blízkymi hoci aj zo stokrát videných rozprávok.

 4. Jednoducho sa pustíte do upratovania

  Či už sa rozhodnete vziať si dovolenku, alebo jednoducho zamakáte po večeroch – toto je asi najnáročnejšia cesta k vianočne upratanému bývaniu.
  Ak sa rozhodnete vziať to od podlahy, predtým, ako sa do gruntovania pustíte, urobte si plán. Vopred sa rozhodnite, ako veľmi hĺbkové bude vaše upratovanie. Chcete mať čisté okná, vytepované koberce, dokonalý poriadok v skrinkách? Alebo ostanete pri bežnom upratovaní, ktoré rozšírite o pretriedenie kozmetiky po záručnej dobe?

Systém upratovania je jasný

 • Najprv pretrieďte a povyhadzujte zbytočnosti.
 • Poodkladajte veci, ktoré sa povaľujú kade - tade.
 • Pri čistení postupujte odhora dole. Čiže utieranie prachu na horných skrinkách vybavte ako prvé a podlahu ako poslednú.

Ak to všetko prežiteje, doprajte si

Nie, nemyslíme misu zemiakového šalátu. Aj keď koláčik, či pohár vína vám ako odmena uškodiť nemôžu.
Keď už dáte do poriadku bývanie, dajte do poriadku aj seba. Prach a pot budete mať všade. Dôkladná sprcha a ošetrenie pleti by mali byť samozrejmosťou.
Nezabudnite na ruky, budú potrebovať výživu rovnako ako tvár. Doprajte si hýčkanie luxusnou kozmetikou Tecnoskin. Pleť dokonale vyčistí a posilní. Navyše - bude to odmena nielen po upratovaní, ale vždy, keď po kvalitných švajčiarskych prípravkoch siahnete. Kozmetiku Tecnoskin nájdete v každej dobrej lekárni.

 

autor: TREG

Prečítajte si tiež