Tipy na halloweenske masky

Sviatok všetkých svätých pripadá na dátum 1. novembra. Pôvod tohto sviatku je spojený s kultúrou Keltov. V noci z dňa 31.10. na 1.11. sa druidi lúčili s letom patriacim bohyni života a vítali vládu kniežaťa smrti. Kelti verili, že v tomto čase, kedy sa menia „vládcovia“, je hranica medzi svetom živých a mŕtvych veľmi tenká a možno s nimi nadviazať kontakt. Kelti chystali mŕtvym rôzne dary zo strachu, že sa naplní povera a mŕtva duša sa rozhodne usadiť v tele živého na jeden rok.

Medzi naše ľudové zvyky patrilo pečenie žemlí v tvare „hnátov“, kládli sa krížom a hovorilo sa im „kosti svätých“. Na druhý deň sa v niektorých regiónoch pieklo pečivo, ktorému sa hovorilo „dušičky“. Bolo to štvorhranné pečivo plnené džemom a makom. Koláče sa rozdávali chudobným a žobrákom pred kostolmi a cintorínmi.

Dnes si na Sviatok všetkých svätých spomíname na našich predkov v dobrom. Navštevujeme ich hroby a zdobíme ich kvetmi a sviečkami. Pre komerčné účely sú však povery starých Keltov zaujímavejšie ako zmierlivé spomínanie a tak večer 31.10. sa môžete zabaviť a premeniť na nadpozemské alebo mŕtve príšery v mnohých podnikoch.

Problémom však môže byť vytvoriť si masku bez toho, aby ste strávili dlhé hodiny prípravami a nakoniec aj tak skončili s plačom, že to nie je také ako ste si predstavovali. Prinášame vám zopár inšpirácii na masky, ktoré rýchlo zvládnete a budete sa cítiť krásne, sexy a tajomne.

Vampire look

K mystickým strašidelným bytostiam určite patria upíri a na jedného sa môžete premeniť aj vy. Jediné čo potrebujete je tmavo červený rúž, bledý make-up, čierne tiene, ceruzka na orámovanie očí a červený alebo fialový tieň, ktorý nanesiete pod oči. K tomu vám stačí už iba vyžehliť vlasy, obliecť sa do čierneho a masku máte hotovú. Ak chcete masku dotiahnuť do dokonalosti vyskúšajte použiť aj extravagantné, farebné kontaktné šošovky.

Ancient look

Kreativite sa medze nekladú a ďalšou zaujímavou voľbou môže byť zahrať sa na starú egypťanku. K tomuto kostýmu budete potrebovať navštíviť aj obchod s farbami na tvár, lebo je postavený na zlatej farbe, ktorú v bežnej drogérii nezoženiete. Ak sa však preň rozhodnete určite budete neprehliadnuteľná.

Masquerade mask

Máte doma z minuloročnej návštevy Benátok masku? Super, máte prácu hotovú na 50%, už vám iba stačí dokresliť dramatickú čiernu linku spolu s tmavým rúžom červenej, bordovej alebo čiernej farby a nahodiť na seba jedny z vašich najkrajších tmavých šiat. Ak však masku nemáte alebo sa chcete trošku pohrať, môžete si ju na tvár nakresliť a dozdobiť ju nalepovacími kamienkami. Na internete nájdete množstvo návodov.

A dobrá rada na záver dajte si zvlášť záležať na dôkladnom odlíčení. Také množstvo make-upu je pre pokožku veľká záťaž a po prehýrenej noci môžete byť na druhý deň nešťastná z unavenej pleti, ktorá pôsobí staro. Vyskúšajte sa odlíčiť Antioxidačným gélom z radu Tecnoskin, ktorý bojuje proti starnutiu pleti a udržiava ju mladú a sviežu počas hektického obdobia.

Zdroj: slovenske-zvyky.webnode.sk
Video: youtube.com

Prečítajte si tiež