Mladší pohľad bez únavy?

Túžite po pohľade bez opuchnutých viečok, hlbokých vrások a tmavých kruhov pod očami? Tam, kde nestačí zdravý životný štýl a dostatok spánku, nastupuje každodenná cielená starostlivosť v podobe špeciálnej kozmetiky.

Aký problém potrebujete riešiť?

Ak chcete vyzerať mladšie, do očného okolia sa vyplatí investovať peniaze i pozornosť. Základným pravidlom je, že očný krém nemá zmysel vyberať podľa typu pleti zvyšku tváre. Jemná pokožka okolo očí potrebuje dôkladnú starostlivosť už v mladosti – od 25-ky.

Testujte zloženie

Ďalšou dôležitou vecou je miera citlivosti očného okolia. Ak po aplikácii krému alebo gélu slzíte, niečo nie je v poriadku. Buď ste si ho dali veľa, alebo ide o alergickú reakciu na niektorú zo zložiek krému. Najjednoduchšie to zistíte vysadením prípravku na deň alebo dva.

Nepodceňujte správnu aplikáciu

Krém nanášajte vždy od vonkajšieho kútika oka k vnútornému. Raz za týždeň si nezabúdajte dopriať regeneráciu v podobe hrubšej vrstvy krému alebo špeciálnu očnú masku na unavené oči.

Do okolia očí klasický pleťový krém nepatrí

Ak si myslíte, že ušetríte a aj oči vyriešite klasickým krémom na tvár, ste na omyle. Pleťový krém nie je pre okolie očí dostatočný. Iba zbytočne zaťažuje a zapríčiňuje rýchlejšie starnutie. Očné krémy alebo gély majú zloženie, ktoré nedráždi a zároveň veľmi účinne bojuje proti vráskam i prejavom únavy. Úplne stačí jeden typ na používanie ráno aj večer. Samozrejme, môžete si zaobstarať aj špeciálny denný a nočný očný krém.

Máte veľmi suché a citlivé očné okolie?

Vezmite si na pomoc kyselinu hyalurónovú. Vďaka jej schopnosti zadržať vodu v pokožke udržiava pleť pružnú a vypnutú. Z prírodných látok oceníte aj aloe vera či jojobový olej.

Náš tip: Tecnoskin, očný krém proti prvým vráskam s 24 hodinovou hydratáciou. Pôsobí protizápalovo, regeneračne a optimalizuje fyziologické funkcie pokožky. Dokonca má efekt podobný botulotoxínu, takže zmierňuje tvorbu mimických vrások.

Trpíte prejavmi únavy?

Váš prípravok na okolie očí by mal obsahovať proteíny, peptidy a aminokyseliny. Fajn sú aj rozjasňujúce látky, ktoré odrážajú svetlo a pleť potom vyzerá ako po dvanásťhodinovom spánku.
Náš tip: Tecnoskin, očný krém proti kruhom, opuchom pod očami a vráskam. Jeho komplex peptidov a výťažkov zo sladkých pomarančov pomáha zmierniť opuchy jemnej pleti okolo očí a kruhy pod očami. Predchádza tvorbe opuchov pod očami a zlepšuje pružnosť pleti.

Bojujete s hlbšími vráskami?

Hľadajte prípravky s obsahom retinolu a kolagénových výplní. Vo vyššom veku pomáha estrogen a progesteron.

Prečítajte si tiež