Naplánujte si víkend krásy

Počas týždňa si sotva stihnete umyť vlasy a pleti venujete tak 2 minúty denne? Zjavne potrebujete poctivý beauty víkend. Nebojte sa, ostane vám dosť času aj na spoločenské povinnosti, nákup na miestnom trhu a na resty, ktoré inokedy nestíhate. Máme pre vás pár rýchlych tipov s okamžitými výsledkami.

Doprajte korune krásy regeneráciu

Zbavte vlasy všetkých stylingových produktov pomocou šampónu a naneste na ne regeneračnú alebo hydratačnú masku.

Vymeňte čistiacu masku za hydratačnú

Po vlasoch prichádza rad na pleť. Nedostatočné pitie a rýchly životný štýl jej dajú zabrať tak, že v piatok málokedy vyzerá vo forme. Vašu vystresovanú pokožku po celom týždni pomôže vzkriesiť kvalitná hydratačná maska. Naniesť ju môžete aj počas kúpeľa. Na rozdiel od čistiacich masiek jej účinkom to nebude vadiť.

Ľahkú gélovú masku môžete využiť aj ako extra nočnú starostlivosť. Naneste ju na celú tvár a krk, nechajte zaschnúť a bežte spať. Ráno sa zobudíte s nádherne prežiarenou pokožkou.

Vymeňte mydlo za sprchový olej

Doprajte si dotyk luxusu. Špeciálne sprchové oleje pokožku umyjú, vyživia a chránia.

Vyspite sa do krásy

Ak vás čaká víkendový koncert alebo párty, asi toho veľa nenaspíte. Myslite však na to, že telo a pleť potrebuje regeneráciu v posteli. To nenahradí žiadne sérum. Naplánujte si kvalitný spánok tak často, ako to len pôjde.

Vyčistite si všetky štetce a aplikátory

Poriadok musí byť. V rámci prípravy na nový pracovný týždeň očistite váš arzenál na líčenie od zvyškov mejkapu. Na trhu nájdete špeciálne čistiace prípravky, ale úplne vám postačí aj obyčajné alebo antibakteriálne mydlo a teplá voda.

Urobte poriadok v kozmetike

Ani ten najluxusnejší krém nevydrží večne. Skontrolujte na obaloch kozmetiky, ktorú momentálne používate, symbol otvorenej nádobky s číslom. To vám povie, ako dlho môžete produkt po prvom otvorení používať. Ak si nepamätáte, kedy ste prípravok otvorili, pravdepodobne to bolo dávno pred šiestimi mesiacmi, čo je klasická doba spotreby. Podobných „skrášľovadiel“ sa radšej zbavte.

Prečítajte si tiež